Vyberte stranu

Ako sa starať o svoje duševné zdravie?

19. januára 2023

Dôsledky pandémie na mnohých stále doliehajú, za našimi hranicami zúri traumatizujúca vojna, politická situácia je neistá a tiež rastúca inflácia človeku na pohode nepridáva. Každá doba má svoje výzvy. Ako reagovať uprostred krízy? Čo môžeme urobiť pre seba a čo pre druhých? 

Rozhovor so psychológom Marekom Macákom vznikol počas lockdownu v roku 2020 na online Minikonferencii EVS. Tieto tipy, ako pestovať svoje duševné zdravie, sú stále aktuálne aj dnes. S Marekom Macákom sa rozprával Ondrej Kolárovský.

Marek Macák napísal v r. 2022 knihu Minoritní sexualita v pastoraci věřících. Našu recenziu na túto knihu si môžete prečítať TU. Vo videu sa objaví aj kniha Bolesť a utrpenie od Timothy Kellera. Našu recenziu na túto knihu si môžete prečítať TU.

Marek Macák

Marek Macák pochádza zo Slovenska a v súčasnosti pôsobí v Prahe. Učí na Institutu klinické psychologie a na Evangelikálním teologickém semináři. Pôsobí tiež na viacerých psychiatrických a psychoteraputických zariadeniach. Vedie tiež Asociaci pro dialóg křesťanství a psychologie a Českou společnost pro Rorschacha a projektivní metody.