Vyberte stranu

Prosím, prepáč.

16. júna 2022

Janči sa prihovára takzvaným „ nons“, teda ľuďom, ktorí sa nehlásia k žiadnemu vierovyznaniu. Nie sú to však ateisti v pravom zmysle slova. Nejde ani tak o to, že by bol ateizmus pre nich až tak príťažlivý ako skôr to, že kresťanstvo sa stalo z nejakého dôvodu odpudzujúce.
Jančimu dáva kresťanská viera to najlepšie vysvetlenie sveta. Pozýva k dialógu. Nepristupuje z moralizujúcej pozície, ale ako reprezentant tých, ktorí zlyhávajú. Za ktoré dve veci sa Jančim neveriacim ospravedlňuje? A k čomu pozýva? Dozviete sa v pripojenom videu.

 

Miniprednáška z konferencie EVS 2022 Dobrý Boh. Táto miniprednáška zaznela v sobotu večer v programe Je dobrý, preto sa obetuje. Janči v nej ponúka ako predstaviteľ kresťanov dve ospravedlnenia tým, ktorí sa kresťanmi byť necítia.

Dĺžka prednášky je 15 minút.

 

 

Ján Máhrik

Miluje dobrú hudbu, knihy a jedlo. Po strednej škole začal študovať informatiku a popri štúdiu absolvoval biblickú školu na Moore Theological College, Sydney (Austrália). Janči spolu s partičkou 15 ľudí založili v Žiline kresťanskú komunitu Za kostolom. Okrem toho robí s priateľom Josém podcast Zabudnuté cesty a spolu s ním je aj spoluautorom dvoch kníh: (Ne)obyčajný influencer a Prečo (ne)chcem byť kresťan.